אריה ארזי.

אריה ארזי.
סדנאות והרצאות

סדנאות והרצאות

סדנאות למנהלים, ולפיתוח צוותים

הסדנאות שלי הם פיתוח מקורי שלי, המבוסס הן על תיאוריות והן על ניסיוני כמנהל בכיר, אני מעביר בהם ידע רלוונטי לניהול מודרני, אנושי ומתקדם, המתאים למאה ה-21, וטכניקות פרקטיות ויישומיות שיעניקו ערך מעשי ומידי למשתתפים.

מה מיוחד בסדנאותי?

בעבודתי בתחום פיתוח אירגוני וסדנאות למנהלים אני משלב ידע בתחומי הייעוץ האירגוני יחד עם ארבעים שנות ניסיון בשורה של תפקידי ניהול בכל שרשת הניהול: החל מניהול של צוותים קטנים, עד לתפקידי כסמנכ"ל הסטודנטים באוניברסיטת בר אילן

“ניהול זה לעשות את הדברים נכון, מנהיגות זה לעשות את הדברים הנכונים” פיטר דרוקר- הוגה דעות אמריקאי.

סדנת ניהול, מנהיגות, ומה שביניהם

סדנא זו עוסקת במהות התפקיד של המנהל, מה ומתי עושים ומה הדרך הנכונה לעשות זאת.
בסדנא נעסוק בשאלה למה שהעובדים ירצו לשמוע בקולי? ובשאלות ניהוליות רבות אחרות כמו התייחסות לאנשים לעומת התייחסות למשימה, ממנהיגות מעצבת לעומת מנהיגות מתגמלת, סגנונות ניהול והדינמיקה של תפקיד המנהל. הסדנא תשפר את היכולות הניהוליות של משתתפיה

תרבות אירגונית דרך מודל הערכים המתחרים של קווין- המצפן והמנווט לדרכו של הארגון

הדינמיקה של תפקיד  המנהיג והמנהל –תרבות ארגונית הוא מונח כולל המגדיר את הערכים, הנורמות והמנהגים הקיימים בארגונים. התרבות הארגונית כוללת הן את הרובד הגלוי של ערכי הארגון, חפצים המייצגים את הערכים והתפיסות של הארגון, דברים חיצוניים ומוחשיים כגון לבוש, שפה, סמלים ומיתוסים (אלו הם הדברים הראשונים בהם נתקלים אנשים חדשים המגיעים לארגון, וכך מבינים איך להתנהג בו); והן את הרובד הסמוי, התשתית הנורמטיבית שעליה בנויים הרבדים הגלויים, שכולל את הנחות היסוד, הערכים החברתיים ונורמות ההתנהגות הנהוגים בארגון. אנו ננסה להבין מהי התאבות הארגונית הרצויה בספריה תוך שימוש במודל הערכים המתחרים של קווין . בסדנא כוללת שאלונים המאפשרים לראות איך נתפסים מימדים שונים בארגון בעייני המשתתפים ומה הם היו רוצים לשנות. השאלונים נותנים תוצאות כמותיות הניתנות למעקב מעת לעת. פעילות זו רלוונטית וחשובה במיוחד לכל מנהל, גם ותיק וגם בכיר, המתחיל תפקיד חדש, או ארגון הנמצא בתהליכי שינוי או מתכנן כאלה. על מה לשים את הדגש ועיקר המאמץ בפעילות? זו שאלה מהותית והתשובה משתנה בהתאם למשתנים שונים . בכך נעסוק במפגש השני תוך הסתמכות על מודל הערכים המשתנים של קווין. בסדנא ניתן כלים ברי מדידה המאפשרים למנהל / מנהיג   לכמת את הרצון והנכונות של הסובבים אותו  לבצע שינויים  הנדרשים מעת לעת. סדנא זו רלוונטית מאד לכל מנהל שמתחיל תפקיד חדש בארגון

מוטיבציה כמפתח להצלחת הארגון

בלי מוטיבציה אין מנהיגות , נעסוק במוטמה עושים כדי שהאנשים שאיתם אנו עובדים יהיו בעלי מוטיבציה גבוהה בעבודה?
נענה על שאלה זו תוך שימוש בתאוריות בהתאם למודל הצרכים של מסלאו, אלדרפר, ותאוריות של מוטיבציה פנימית וחיצונית הסדנא כוללת שאלונים, תרגילים והפעלות ומתרגמת את עולם התיאוריות למונחים של עשיה בשטח.
יבציה, בהתאם למודל הצרכים של מסלאו, ותאוריות אחרות. נחבר את התאוריות לעולם העשייה בשטח ניתן מקום חשוב ומרכזי לנושא של מוטיבציה פנימית לעומת מוטיבציה חיצונית. נבחן את השימוש בתאורית הצרכים של מסלאו ככלי בסיסי וחשוב לבנית מוטיבציה

צוותיות, בנית צוותים ומאפייני צוותים מוצלחים

נלמד  מהו צוות , מה היא עבודת צוות , איך בונים צוותים טובים , כיצד לזהות את גורמי ההפרעה לעבודה יעילה של צוות, ולאפשר עבודת צוות מרבית. נחבר ככל שניתן את התאוריה למציאות בשטח. נתרגל עבודת צוות בקבוצה.

שיחות משוב

שיחת משוב היא פגישה תקופתית פורמאלית בין ממונה ועובד שמתבצעת לאחר הכנה של שני הצדדים. שיחה בה מלבנים באופן אינטנסיבי עמדות, מחשבות, דעות, רצונות, צרכים וקשיים בעבודה וביחסים. ברור זה נעשה בתנאים ענייניים ושלא מתוך דחיפות מסוימת או משבר, ומסייע לנהל שיחה פתוחה יותר עם העובד, בה אנו שומעים מהעובד ומבהירים לו את חוות דעתנו המפורטת על עבודתו.
שיחות הערכה הינן כלי בעל ערך רב ביותר לארגון, ועל כן יש להתייחס אליהן ברצינות הראויה. הסדנא תלמד אותנו איך לנהל בתבונה וביעילות את שיחות המשוב עם העובדים

גישות לפתרון קונפליקטים בין אישיים ובין ארגוניים

כולנו נקלעים לעיתים למצבי קונפליקט שיכולים להיות עם לקוחות ממונים, עמיתים, כפיפים, ספקים ואולי גם עם גורמים נוספים.
הסדנא נותנת כלים להתמודדות הנכונה עם מצבים אלו , כדי שנדע לפעול באופן רציונלי ופחות אמוציונלי. הסדנא כוללת גם שאלון הנותן למשתתפים/ משתתפות מידע על הגישות המועדפות שלהם ובעת הצורך נציע כיוונים לשינוי. הסדנא כוללת גם תרגול סימולציות של קונפליקטים בין אישיים.

חזון ארגוני והדרך להשגתו

חזון הארגון שלי
החזון שקרוי לפעמים גם שליחות (vision, mission) הוא משפט או פיסקה שמגדירים לארגון את הסיבה לקיומו ומסבירים מה מניע את פעולותיו. זו תשובה לשאלות כגון "לשם מה אנחנו קיימים? מה מטרתנו בחיים? מה האסוציאציה שהיינו רוצים שתיווצר בציבור או בסביבה החיצונית לנו כשחושבים עלינו?" מצב רצוי בעתיד הרחוק שאליו רוצים להגיע, מעין מצב אוטופי. הסדנא תעסוק בשאלה מה צריך להיות החזון של הארגון שלי ,איך בונים את החזון ומה צריך לעשות כדי להגיע אליו .

המראה הניהולית ואנחנו – מהות, סגנות ודינמיקה

✓ להכיר את עצמנו כמנהלים בהתייחסות לאלמנטים הרכים של הניהול.
✓ להבין איפה ניתן לשפר את יכולותינו הניהוליות.
✓ להתאים את דפוסי התנהגותנו למציאות המורכבת והדינאמית הנגזרת מהעמדה הניהולית.
בסדנא נכיר את "המראה הניהולית האישית", המאפשרת לכל משתתף להכיר את עצמו כמנהל, לראות מה מאפיין אותו כמנהל, מה הם סגנונות הניהול שלו, ואילו תחומי ניהול דומיננטיים אצלו כיום. "המראה הניהולית" מעלה למודעות את הסגנון האישי של כל משתתף, ומצביעה על כיווני שינוי אפשריים במקרה שיש רצון לשינוי. הסדנא משתמשת בשאלונים ונותנת תוצאות כמותיות הניתנות למעקב מעת לעת.

משתתפי סדנת ניהול ומנהיגות(2019) כותבים את חוות דעתם

שלום רב, משמח לשמוע שיש אוזן קשבת (לא מובן מאליו) וששינויים עומדים להתרחש (עוד יותר לא מובן מאליו).

תודה אריה על היוזמה והחלק שלך בכל המהלך זה, ושמחה בשבילך על סוג של מתנת פרישה מעין זו.

ש.
אריה שלום,זו בשורה נהדרת. היה ברור שכל המאמצים של כולנו לא היו לשווא ושמקבוצה איכותית עם מנהיג כמוך יהיו פירות.מודה לכולם. בברכת שנה טובה ומתוקה

ר.
אריה, יישר כוח, תודה רבה על מינוף הפורום. ותודה כמובן על תרומתך לאוניברסיטה. נפגשנו בכמה צמתים ותמיד היתה מצידך אוזן קשבת ונכונות לעזור ולקדם את האוניברסיטה. מצטרפת למילים החמות שנכתבו כאן – כולנו שותפות להן. אריה – אתה נדיר! מאחלת לכל מכותבי המייל שנה טובה. שנה של עשייה, שיתופי פעולה, הבנה וסובלנות וכמובן – סיפוק מהעבודה.

ת.
יישר כוח, מאוד נהניתי בפורום ובמיוחד כפי שהעברת אותו במקצועיות ובעניין רב.

ע.
שלום אריה, רציתי לשתף אותך שהמפגש אתמול היה מאוד מעשיר מבחינתי. המודל התיאורטי של קווין היה חשוב והמשיג את כל מה שאנו עושים וחשים בעבודתנו היומיומית. היה יפה לראות איך מודל תיאורטי מתיישב עם המציאות היומיומית שלנו. מה שתרם לכך היה ללא ספק העובדה שאתה מתוך הארגון. כבר הייתי בכמה סדנאות ניהול ופיתוח מנהלים וללא ספק זה עושה את ההבדל. הבנת המבנה הארגוני, מערך היחסים, התרבות הארוגנית והמושגים הארגוניים שאתה שולט בהם מצליחות לעשות את הלמידה משמעותית ויעילה. והדוגמאות הרלוונטיות שאתה משלב מעשירות את הלמידה. תודה רבה, ואני מצפה למפגשים הבאים.

ש.

לפרטים נוספים וללא התחייבות השאירו פרטיכם בטופס המצורף